بیانیه صادره از کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان در حمایت از لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران توسط آمریکا و فراخوان به اتحادیه اروپا برای وارد کردن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم این اتحادیه.

بیانیه کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان
کمیته ایتالیایی پارلمانترها و شهروندان برای ایران آزاد از تصمیم وزارت خارجه امریکا در نامگذاری سپاه پاسداران در لیست گروههای تروریستی استقبال میکند. مدتها است که سپاه پاسداران در تمامیتش به عنوان اصلی ترین ساختار نظامی و اقتصادی رژیم ایران نه تنها عملیات نظامی در منطقه را هدایت میکند بلکه طرحهای تروریستی را نیز پیاده میکند و همچنین درگیر برنامه های موشکهای بالستیک بر خلاف قراردادهای بین‌المللی است.
اگرچه برخی از عناصر سپاه پاسداران قبلا در سطح بین المللی به عنوان تروریست شناخته شده بودند، ولی نامگذاری تروریستی تمامیت سپاه پاسداران از سالها قبل خواسته شورای ملی مقاومت ایران و رئیس جمهور آن خانم مریم رجوی بوده و اکنون نامگذاری تروریستی آن انجام طرحهای تروریستی رژیم ایران را چه در منطقه خاورمیانه و چه در سطح بین المللی دشوارتر میکند.
اتحادیه اروپا برای پیشبرد سیاست امنیتی اش بایستی هم سپاه پاسداران و هم وزارت اطلاعات رژیم ایران را در لیست سازمانهای تروریستی خارجی وارد کند.
وزارت اطلاعات یک شبکه گسترده از مامورین را در خارج کشور دارد که در کشورهای مختلف اروپایی درگیر طرحهای تروریستی بود اند. فرانسه، بلژیک، آلمان و دانمارک محل اجرای عملیات تروریستی مامورین رژیم ایران در ماههای اخیر بوده اند. هم چنین طرح حمله تروریستی علیه کمپ پناهندگان ایرانی در آلبانی خنثی شده است.
اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن بایستی با رویکرد مثبت نسبت به اقدام امریکا در لیست گذاری تروریستی سپاه پاسداران، به اقدام مشابه مبادرت کنند و این امر در مقابله با طرحها و تلاشهای رژیم ایران برای نفوذ در خاک اروپا ضروری است.
رم ـ ۱۱ آوریل ۲۰۱۹
استفانیا پتزوپانه نماینده پارلمان ایتالیا رئیس کمیته:
آنتونیو تاسو نماینده پارلمان ایتالیا رئیس مشترک کمیته:
دکتر آنتونیو استانگو رئیس فدراسیون حقوق بشر ایتالیا دبیر کمیته: